EGZEKUCJA ODRĄBAĆ ŁEB WIELKIEGO SZATANA
Tomasz Turowski, były oficer, „nielegał” polskiego wywiadu, którego aktywność przypadała zarówno na czasy PRL, jak i RP.
Działał na obszarze wielu państw, realizując w interesie Polski liczne, często ryzykowne zadania, czasami w roli wysokiej rangi dyplomaty RP, czasami bez żadnego „przykrycia”.
Odszedł ze służby w Agencji Wywiadu w 2007 roku, w stopniu pułkownika.
Współautor bestsellerowego wywiadu-rzeki Kret w Watykanie, autor sensacyjnej trylogii, na którą składają się: Dżungla we krwi.
O spotkaniu przy okazji poromocji książki Tomasza Turowskiego, Prezeska ZBFSOP, Monika Kazula napisła na FB: Bylam! Bylo super! Mam co czytac! Spotkalam fantastycznych ludzi i bardzo sie ciesze ze spedzilam dwie godziny w tak fascynujacym gronie. Co do autora, to jeszcze nic nie przeczytalam ale juz wiem, po tym co uslyszalam ze bedzie to uczta a zyciorys Tomasz Turowski ma niesamowity.
EGZEKUCJA
ODRĄBAĆ ŁEB WIELKIEGO SZATANA
Bardzo bliska przyszłość – osłabiona Unia Europejska przeżywa kryzys, prezydent Stanów Zjednoczonych to nuworysz i biznesmen, z czym nie może pogodzić się wielu polityków, także w jego najbliższym kręgu. Jednym z największych zagrożeń są ataki terrorystyczne, można się ich spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze.
Abdul Aziz i Abdurrahman, szkoleniowcy islamistycznych terrorystów, postanowili zwerbować młodych polskich Tatarów – Mustafę, Karima i Selima. Jaki jest ich cel? Ściąć głowę Wielkiemu Szatanowi. Wywiady rosyjski, amerykański, polski, niemiecki i izraelski prowadzą nie do końca uczciwą grę, wymieniają się pojedynczymi informacjami, każdy myśli o sobie i liczy na osiągnięcie swoich celów. Do gry wkracza Paweł, emerytowany oficer wywiadu.
Czy wraz z członkami antyterrorystycznej jednostki likwidacyjnej Mossadu uda mu się powstrzymać terrorystów?
304 strony, format 145 x 205 mm, oprawa broszurowa ze skrzydełkami, ISBN 978-83-64378-60-7.
Inne książki Tomasza Turowskiego. Polecamy.
Moskwa nie boi się krwi. Lata dziewięćdziesiąte XX wieku to czas upadku Związku Radzieckiego, to czas, kiedy prawo przestaje się liczyć, a zaczyna królować korupcja, przemoc i żądza szybkiego wzbogacenia się.
Sytuację tę próbuje wykorzystać Roman Polańczyk, inwestor z Funduszu Polsko-Amerykańskiego w Polsce. Interesuje się przemysłem drzewnym, szczególnie tą jego gałęzią, która obejmuje wyrób celulozy, potrzebnej armii do produkcji materiałów wybuchowych.
Później wchodzi na zakazane rewiry rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego, a konkretnie – lotniczego.
Do swego przedsięwzięcia Polańczyk werbuje Pawła. Nie wie, że ten jest nielegałem, który kiedyś służył wywiadowi PRL, a teraz należy do Urzędu Ochrony Państwa. Paweł domyśla się, że za Polańczykiem stoją siły mocarstwa zza oceanu.
Jednak Moskwa nie boi się krwi i nie zamierza bezczynnie patrzeć na obcych okradających Matkę Rosję.
Krwawiące serce Azji. Czas akcji: druga połowa lat 90. XX wieku. Miejsce akcji: kraje dawnego ZSRR, w których do głosu dochodzą islamiści; siedziby tajnych służb.
Uczestnicy: dżihadyści, agenci wywiadów Rosji, USA, Polski i Chin. Bohater: polski agent zamieszany w wielką politykę i terror. Tempo akcji: zawrotne; ponadto wysoki realizm poprzez liczne nawiązania do aktualnych wydarzeń. Przesłanie: lojalność i współpraca to podstawa sukcesu.
Polski dyplomata, a w rzeczywistości agent, wyjeżdża do Kazachstanu
i sąsiednich krajów, przygotowując wizytę polskiego dostojnika. W trakcie
podróży wypełnia również inne zadanie – w imieniu amerykańskiego wywiadu ma skontaktować się z człowiekiem, który nie jest tak przyjazny jankesom, jak im się wydawało. Sytuacja przybiera niezwykle niebezpieczny obrót, a jedynym wyjściem jest prosić o pomoc rosyjskie siły specjalne…
Niedługo później bohater powieści wydobywa z opresji porwanego
na Wschodzie polskiego dziennikarza, co ostatecznie kończy się piekłem, bo nic z czym mamy do czynienia nie jest takie, jakim nam się wydaje.
Gry prowadzone przez wywiady, służby specjalne i terrorystów to nieustanne balansowanie na linie, którą w każdej chwili mogą przeciąć politycy. To oni, dla „wyższych racji”, są gotowi zarażać życie agentów, a ci, żeby przetrwać, muszą być lojalni wobec siebie, choć pochodzą z wrogich obozów.
Dżungla we krwi. Kto dotąd zadawał sobie pytanie, czy jest możliwy polski John le Carré, ten, biorąc do ręki powieść Tomasza Turowskiego, znajdzie odpowiedź. To, że z Anglikiem łączy go zawodowa przeszłość, widać na każdej jej stronie – praca wywiadu to nie fajerwerki, lecz żmudne kojarzenie faktów i dopasowywanie do siebie strzępków informacji, choć w użyciu
jest również broń, od której w końcu ktoś ginie…
Agent polskiego wywiadu rezydujący w ambasadzie w Hawanie rozpracowuje temat gigantycznego interesu, który przerasta wszystko, co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Chodzi o zorganizowanie nowych kanałów przerzutu kokainy z Ameryki Południowej do Afryki i Europy,
a także do Ameryki Północnej. Przy takiej górze pieniędzy nikt nie ma oporów przed niczym – lewacka partyzantka gotowa jest nawet
na sojusz z islamskimi fundamentalistami, bo w grze są nie tylko prywatne interesy, ale i wielka polityka. Fascynujące.